آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام

بدینوسیله به اطلاع سهامداران محترم شرکت سرمایه‌گذاری اهداف (سهامی عام) می‌رساند، مجمع عمومی عادی سالیانه سال‌مالی منتهی به 31/02/1400 شرکت، راس ساعت 9 صبح روز یکشنبه مورخ 28/06/1400 در محل سالن اجتماعات صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت به نشانی: تهران، خیابان طالقانی، خیابان استاد نجات الهی، نبش کوچه صارمی، شماره 100 طبقه 9 برگزار می‌گردد.

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 18 شهریور 1400 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

ازدیاد برداشت، هدف اصلی ایران در توسعه آزادگان جنوبی

 

میدان آزادگان جنوبی در آیندهای نزدیک به مناقصه خواهد رفت و انتظار میرود این میدان به نقطه عطفی برای انتقال فناوریهای ازدیاد برداشت به داخل کشور بدل شود.
به گزارش روابط عمومی شركت سرمایه گذاری اهداف به نقل از شانا، پس از بهرهبرداری رسمی از سه طرح توسعهای یادآوران، یاران شمالی و آزادگان شمالی در آبانماه امسال، حالا همه نگاهها به آزادگان جنوبی معطوف شده است؛ یکی از بزرگترین میدانهای نفتی کشور که قرار است توسعه آن، موضوع برگزاری نخستین مناقصه در قالب قراردادهای جدید نفتی باشد.
تورج دهقانی، معاون مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در امور توسعه و سرپرست طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی درباره زمان برگزاری مناقصه این میدان میگوید: «سعی بر این است این مناقصه تا پایان سال برگزار شود. این میدان مشترک است و نباید زمان را برای توسعه از دست داد».
مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران بارها عنوان کردهاند که نخستین مناقصه نفتی مربوط به توسعه میدان آزادگان جنوبی خواهد بود. مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز در تازهترین اظهار نظر خود، از تلاش برای برگزاری این مناقصه تا پایان سال ٩٥ خبر داده است.


دسته بندی: اخبار
تاریخ: 17 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

تولید گاز شیرین پارس جنوبی رکورد زد

مسعود حسنی، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این‌که پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی جهت تامین گاز مورد نیاز کشور در آمادگی کامل هستند، افزود: از ابتدای سال تا پایان دی‌ماه، بیش از ٩٩ هزار و ١٥٤ میلیون استاندارد متر مکعب گاز به شبکه‌ی سراسری تزریق شده است.
حسنی در ادامه به تولید میعانات گازی در مجتمع گاز پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: در ١٠ ماه امسال تولید میعانات گازی به ١٥٩ میلیون و ٨٧٤ هزار و ٤٧٠ بشکه افزایش یافته است.
وی با بیان تولید گوگرد در پالایشگاه‌های مجتمع تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دیماه، بیش از ٤٢٣ هزار و ٣٧٠ تن گوگرد دانه‌بندی شده از پالایشگاه‌های مجتمع تولید شده است.
 
 

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 16 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

سال ۲۰۱۶ یکی از سخت‌ترین سال ها برای صنعت نفت جهان بود

قیمت نفت ممکن است تثبیت شده باشد، اما هنوز زمان سوددهی قابل توجه شرکت های بزرگ نفتی نرسیده است.
به گزارشروابط عمومی شركت سرمایه گذاری اهداف به نقل از بلومبرگ، قیمت نفت ممکن است تثبیت شده باشد، اما هنوز زمان سوددهی قابل توجه شرکت های بزرگ نفتی نرسیده است.در حالی که دو غول نفتی آمریکا بدترین نتایج مالی سالانه خود در طی دهه های گذشته را منتشر کرده اند، سرمایه گذاران در طی 3 روز گذشته حدود 53 میلیارد دلار از ارزش بازاری سهام شرکت های تولید کننده نفت را کاهش داده اند. در حالی که قرار است آمارهای عملکرد سالانه شرکت های رویال داچ شل و توتال نیز طی چند روز آینده منتشر شود، ممکن است باز هم شاهد آمارهایی از کاهش میزان سوددهی شرکت های بزرگ نفتی باشیم.شرکت آمریکایی اکسون موبیل روز سه شنبه گزارش داد که ارزش میادین گازی اش 22 میلیارد دلار کاهش یافته و میزان سوددهی سه ماهه پایانی و کل سال 2016 این شرکت کمتر از حد انتظار بوده که این رقم بدترین رقم از سال 1996 تاکنون است. شرکت شورون نیز برای اولین بار در طی حداقل 37 سال گذشته خبر از زیاندهی سالانه خود داد.
شرکت های حفاری نیز از افت سرمایه گذاری و سوددهی در بازارهای نفت در طی 22 سال و نیم گذشته واکنش نشان داده اند و صدها هزار نفر از نیروهای خود را اخراج کرده و به میلیاردها دلار از دارایی هایشان چوب حراج زده اند. هرچند قیمت نفت نسبت به نوامبر 2016، بیش از دو برابر شده، اما جدیدترین آمارها نشان می دهد که این صنعت هنوز برای ترمیم شدن نیاز به زمان دارد.
سارا امرسون، مدیر موسسه انرژی سکیوریتی انلیسیس در ماساچوست گفت: «سال خیلی بدی بود. یکی از بدترین سال هایی که صنعت نفت تجربه کرده بود... تفاوت بزرگ اکنون این است که نفت به بالای 55 دلار رسیده است

 

 

 

 

 

 

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 16 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سرمایه گذاری اهداف محفوظ می باشد