اکتشاف ذخایر جدید نفت وگاز در کشور از18 فاز پارس جنوبی بهره برداری شد

معاون شرکت ملی نفت از اکتشاف ذخایر جدید و بزرگ نفت و گاز در کشور خبر داد و گفت: با کشف میدان های جدید، ذخایر نفت و گاز کشور افزایش قابل توجهی می یابد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مشعل؛ « غلامرضا منوچهری»، در کنفرانس نفت 2017 افزود: امروز 18 فاز پارس جنوبی در مرحله تولید قرار دارد و به زودی شاهد بهره برداری از فازهای جدید خواهیم بود.
وی با بیان اینکه ایران رتبه اول ذخایر گازی و رده چهارم منابع نفتی جهان را در اختیار دارد ، ادامه داد: ایران از نظر مجموع ذخایر گاز و نفت، در رده نخست جهان قرار دارد.
منوچهری افزود: در سال های اخیر اکتشاف های قابل توجه نفت و گاز در کشور داشته ایم که بزودی اعلام خواهد شد. این کشفیات ذخایر نفت و گاز کشور را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 16 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

با دستور مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب: مدیر عملیات و روسای HSE و حراست نفت و گاز گچساران برکنار شدند/ مجوز وزیر نفت برای رسمی شدن کارگران فوت شده در حادثه نرگسی

نفت نیوز: مطلع شدیم مهندس زنگنه وزیر نفت با رسمی شدن سه نفر از کارگران پیمانکاری فوت شده در حادثه تاسیسات نفتی نرگسی در گچساران موافقت کردند

به گزارش نفت نیوز؛ با گذشت کمتر از یک هفته از وقوع حادثه نشت گاز در واحد بهره برداری نرگسی که منجر به مسمومیت شدید و فوت ٣ نفر از کارکنان پیمانکار پروژه تعمیرات اساسی شد، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، روز دوشنبه 4 بهمن 95 دستور برکناری مدیران و سرپرستان مرتبط با این حادثه را صادر کرد.

بیژن عالی پور طی این دستور مدیرعملیات، رئیسHSE و رییس حراست شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و رییس HSE و مسئول نظارت بر تعمیرات اساسی شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی توربین جنوب را از سمت خود خلع نمود.

با بررسی های بعمل آمده علاوه بر تقصیر و کوتاهی پیمانکار در زمینه عمل به مقررات ایمنی، این افراد نیز به تناسب مسئولیت خود با سهل انگاری و عدم اجرای دقیق مقررات مندرج در پروانه کار، در بروز حادثه مقصر بوده اند.

گفتنی است پیش از این نیز مسئولان نوبتکاری روز و شب کارخانه بهره برداری نرگسی از سمت خود عزل شده بودند.

موضوع حادثه ناگوار واحد بهره برداری نرگسی همزمان توسط دستگاه قضایی و کمیته تخلفات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در حال پیگیری و رسیدگی است.

حادثه نشت گاز H2S در واحد بهره برداری نرگسی روز چهارشنبه ٢٩ دی ماه حین تعمیرات اساسی این واحد رخ داد که پنج تن از کارکنان شرکت پیمانکار دچار گاز گرفتگی شدند.

واحد بهره برداری نرگسی در محدوده عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از شرکت‌های تابع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب قرار دارد

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 16 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

واریز بیش از ٦ میلیارد دلار از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی

نحوه پرداخت تسهیلات ارزی به طرح‌های تولیدی مشخص شد

 

٣٠ درصد درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی اختصاص می‌یابد

 

بر اساس گزارش تفریغ بودجه سال ٩٤ سهم صندوق توسعه ملی از محل منابع حاصل از صادرات نفت (شامل نفت خام، میعانات گازی و فرآورده های نفتی) به مبلغ شش میلیارد و ششصد و هفتاد و دو میلیون دلار به حساب صندوق واریز شده است.
عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات کشور، در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ١٢ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در قرائت گزارش تفریغ بودجه سال ٩٤، منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی را مهم‌ترین بخش واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای دانست و گفت: میزان تحقق آن حدود ١٢٥ درصد است.
وی ادامه داد: ٧٧ درصد از منابع پیش بینی شده از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی تحقق یافته و مابقی منابع پیش بینی شده از محل بودجه عمومی دولت تامین شده است، همچنین سهم یارانه نقدی و غیرنقدی که به خانوارها اختصاص یافته، معادل ١٠٧ درصد مبلغ پیش بینی طبق قانون بوده است.

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 15 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

مقایسه ارزیابی اقتصادی صادرات ال‎ان‎جی و جی‎تی‎ال برای ایران

 

گاز طبیعی پاک‌ترین سوخت فسیلی با قابلیت تبدیل به محصولات مختلف به شمار میرود که در دهه‌های اخیر مورد توجه متقاضیان سوخت‌های فسیلی قرار گرفته است.
رشد اقتصادی کشورها و افزایش جمعیت از یکسو و هزینه پایین استخراج و قیمت مناسب گاز طبیعی و آلایندگی کم‌تر زیست‌محیطی گاز در قیاس با دیگر سوخت‌های فسیلی از سویی دیگر، سبب افزایش تقاضای پاک‌ترین سوخت فسیلی شده است.
این افزایش تقاضا سبب شده است تا کشورهای برخوردار از این منبع طبیعی برای صادرات ذخایر خود برنامه‌ریزی کنند و با توجه به قابلیت‌های گاز طبیعی، روش‌های مختلفی را برای صادرات در نظر گیرند.
از میان تبدیلات متنوع فیزیکی و شیمیایی گاز طبیعی، فناوری تبدیل گاز به فرآورده‌های مایع و فناوری گاز مایع شده، دو فناوری با تقاضای بسیار بالا هستند. فناوری تبدیل گاز طبیعی مایع با استفاده از فرآیند فیشر-تروپس، گاز طبیعی را به سوخت‌های مایع عاری از سولفور تبدیل می‌کند.


دسته بندی: اخبار
تاریخ: 14 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سرمایه گذاری اهداف محفوظ می باشد