تعهد تو ليد سوخت بااستاندارد یورو ۴ در كشور

 

عصر خودرو- معاون وزیر نفت با بیان اینکه استاندارد و تعهد سوخت کشور یورو ۴ است گفت: بعد از اصلاح پالایشگاه سوخت یورو ۵ را خواهیم داشت.
عباس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز چهارشنبه در سالن اجتماعات شرکت ملی پالایش و پخش نفتی ایران به منظور ارائه گزارش عملکرد سه ساله دولت برگزار شد، اظهار داشت: تعهد و استاندارد ما برای تولید سوخت کشور یورو 4 است، تنها در تهران، اصفهان و آبادان سوخت یورو 5 تولید می شود.
وی ادامه داد: کشور سوخت یورو 6 ندارد و سوخت یورو 5 را بعد از اصلاح پالایشگاه ها را در دستور کار خواهیم داشت.
کاظمی گفت: با راه اندازی کیفی سازی واحد بنزین پالایشگاه بندرعباس در بهمن ماه، 11 میلیون بنزین یورو بر تولیدات اضافه خواهد شد.

 

 

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 13 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

افزایش میزان فروش نفت ایران با رفع تحریم‌ها

رشد اقتصادی نیمه نخست امسال به ٦,٥ درصد رسید

درآمدهای نفتی بدون مشکل وارد اقتصاد کشور می‌شود

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: میزان فروش نفت کشور با رفع تحریم‌ها و برجام افزایش یافته است.
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، دیروز (دوشنبه، ١١ بهمن‌ماه) در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی، توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی به موضوع افزایش تولید و صادرات نفت اشاره و عنوان کرد: منابع مالی دولت محدود است، اما به نسبت سال گذشته هم اکنون قیمت نفت به بالای ٥٠ دلار رسیده و متوسط فروش امسال حدود ٤٢ دلار بوده است، در کل، میزان فروش نفت کشور به برکت رفع تحریم‌ها و برجام افزایش یافته است.
وی گفت: صنعت نفت با وجود این که هدف اصلی تحریم‌های هوشمند قرار داشت و سطح سرمایه گذاریها و اجرای طرحهای توسعه‌ای میدانهای نفتی در این دوران به طور ملموسی کاهش یافت، اما از ابتدای دولت تدبیر و امید و با آغاز روند مذاکرات جدید هستهای و افزایش امید به توافق، اقدامهای نرم افزاری و سخت افزاری برای ورود به عصر پساتحریم در صنعت نفت آغاز شد.


دسته بندی: اخبار
تاریخ: 13 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

نخستین کوره بنزین‎سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس روشن شد

 

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردههای نفتی ایران از روشن شدن نخستین کوره بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبرداد.
عباس کاظمی گفت: با بهره برداری از فاز نخست بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال و همچنین بهرهبرداری از طرح جدید پالایشگاه بندرعباس تولید بنزین یورو ٤ از ٣٥ درصد کنونی به دو برابر خواهد رسید.
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش با اعلام این که نخستین کوره بنزین سازی این پالایشگاه روشن شد و ما امیدواریم امسال فاز نخست واحد بنزین سازی این پالایشگاه به بهره برداری برسد.
کاظمی ادامه داد: واحد تقطیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس چندی پیش راه اندازی شد و هم اکنون نفتا در این واحد تولید میشود، همچنین نخستین محموله آن صادر شد.
وی افزود: هم اکنون٦١ میلیون لیتر بنزین پایه در کشور تولید می شود که با امتزاج به ٦٣ میلیون لیتر در روز میرسد.
به گفته مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردههای نفتی ایران، از این مقدار تولید هم اکنون روزانه ٢٥ تا ٢٨ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ است که سال آینده ٢٤ میلیون لیتر دیگر به این مقدار افزوده میشود.
کاظمی توضیح داد: نوسان تولید ٢٥ تا ٢٨ لیتر بنزین یورو ٤ به تعمیرات اساسی پالایشگاهها مربوط میشود.

 

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 01 فروردین 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

ضعف ایمنی در مخازن پالایش و پخش باعت آتش سوزی در مخزن دو میلیون لیتری این شرکت شد

نفت نیوز: مخزن نفت‌ خام آلوده شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران، 15 دقیقه روز یکشنبه ( 10 بهمن ماه ) بر اثر صاعقه و نداشتن ایمنی لازم دچار حریق شد که پس از 5 ساعت و اتمام سوخت آن آتش خاموش شد.

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 01 فروردین 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سرمایه گذاری اهداف محفوظ می باشد