قیمت نفت در نخستین ماه ٢٠١٧ کاهش یافت

 

افزایش تولید نفت آمریکا سبب شد بخشی از تأثیر مثبت توافق اوپک خنثی شود و قیمت نفت در نخستین ماه سال جاری میلادی با پنج درصد کاهش روبهرو شود.
به گزارش روابط عمومی شركت سرمایه گذاری اهداف به نقل از خبرگزاریرویترزاز سنگاپور، قیمت شاخص نفت خام برنت در معاملات امروز (سه شنبه ١٢ بهمن ماه) به ٥٥ دلار و ٢٥ سنت برای هر بشکه رسید که بیش از پنج درصد کمتر از نقطه اوج قیمت آن در روزهای نخست ماه ژانویه سال جاری میلادی است.
طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت این کشور با بیش از شش درصد رشد نسبت به ماه ژوئیه سال ٢٠١٦ میلادی، اکنون به حدود ٩ میلیون بشکه در روز رسیده است.
بانک آمریکایی گلدمن ساکس نیز پیش بینی می کند که در سال ٢٠١٧ میلادی، تولید روزانه نفت آمریکا از ٢٩٠ هزار بشکه افزایش برخوردار می شود.
این در حالی است که در ماه های پایانی سال گذشته میلادی، تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک توافق کردند که به طور هماهنگ، تولید روزانه نفت را حدود یک میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه در روز کاهش دهند.

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 16 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

از سال آینده میلادی : رونق به میدان های فراساحلی نفت و گاز باز می گردد

 

مدیر عامل بخش نفت و گاز شرکت جنرال الکتریکس پیش بینی کرد که در سال های ٢٠١٨ تا ٢٠١٩ میلادی، فعالیت در میدان های فراساحلی نفت و گاز رونق می گیرد.
به گزارش روابط عمومی شركت سرمایه گذاری اهداف به نقل از خبرگزاریرویترز، لورنزو سیمونلی، مدیر عامل شرکت جی ئی اویل اند گس، زیرشاخه نفت و گاز شرکت آمریکایی جنرال الکتریکس، پیش بینی کرد که پس از دوره افت قیمت نفت در سال های گذشته، فعالیت در میدان های فراساحلی نفت و گاز در سال های ٢٠١٨ و ٢٠١٩ میلادی احیا خواهد شد.
وی با اشاره به پیشرفت روند ادغام بخش خدمات نفت و گاز جنرال الکتریکس با شرکت آمریکایی بیکر هیوز و تکمیل آن در میانه سال ٢٠١٧ میلادی، اعلام کرد کاهش پروژه های خط لوله سبب خواهد شد فعالیت جنرال الکتریس در این زمینه در سال جاری میلادی نسبت به سال ٢٠١٦ میلادی کمتر شود.
مدیر جی ئی اویل اند گس گفت: همکنون نیز می بینیم بسیاری از مشتریان ما دوباره در حال بررسی فعالیت های فراساحلی هستند و انتظار داریم که در سال های ٢٠١٨ و ٢٠١٩ میلادی، پروژه های جدیدی آغاز شوند.

 

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 16 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

واردات نفت آسیا از ایران ٢ برابر شد

 

چهار مصرف کننده عمده نفت در آسیا در آخرین ماه سال گذشته میلادی واردات نفت از ایران را نسبت به سال پیش از آن بیش از دو برابر کردند.
به گزارش خبرگزاریرویترزاز توکیو، در دسامبر سال ٢٠١٦ میلادی و برای سومین ماه پیاپی، مجموع واردات نفت خام چهار مصرف کننده عمده آسیایی از ایران بیش از صد در صد نسبت به دسامبر ٢٠١٥ افزایش یافت.
در آخرین ماه ٢٠١٦، واردات نفت کره جنوبی از ایران هفت برابر و واردات نفت هند از جمهوری اسلامی سه برابر سال پیش از آن شد.

دسته بندی: اخبار
تاریخ: 16 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف

ژئومکانیک نفت؛ الزام یا انتخاب؟!

 

دانش ژئومکانیک نفت هنوز حلقه گمشده بخش بالادست صنعت نفت ایران است؛ دانشی که به قول سیدصالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، «دیگر نمی توان از آن به عنوان دانش نوین یاد کرد چراکه سالهاست در بخشهای مختلف صنعت نفت جهان استفاده میشود و اگر دست روی دست بگذاریم، جبران عقب ماندگیها در این حوزه کار آسانی نخواهد بود».
ژئومکانیک نفت سالهاست در بخشهایی مانند افزایش بهرهوری چاههای نفت و گاز، شکست هیدرولیکی و افزایش انگیزش چاهها، ذخیرهسازی گاز و انتخاب بهترین روش حفاری و پایداری و تکمیل چاه در جهان مورد استفاده قرار میگیرد، اما این مهم هنوز به جایگاه خود در بخش بالادست صنعت نفت کشورمان دست نیافته و به نظر میرسد مهمترین پیام همایش ملی ژئومکانیک نفت که از دیروز (پنجم بهمن ماه) در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران آغاز به کار کرده است، به همین ضرورت اشاره داشته باشد: «ضرورت بهرهمندی صنعت نفت ایران از دانش ژئومکانیک نفت».

 


دسته بندی: اخبار
تاریخ: 16 بهمن 1395 نویسنده: روابط عمومی سرمایه گذاری اهداف
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سرمایه گذاری اهداف محفوظ می باشد